Розрахунок та проектування сходів: огородження

Кожен пандус з довжиною більше одного метра, кожні сходи, що мають більше трьох ступенів, кожен сходовий майданчик, балкон, лоджія, тераса, зовнішній коридор, розташовані поряд з відкритим простором глибиною більше 0,8 м, слід оснастити ґратами, бар’єром або огорожею. Висота такого огородження повинна мати висоту не менше одного метра, а також отвори з шириною не більше 12 см. В основному бар’єр використовують для однієї сторони маршу сходів, однак, коли його ширина більше трьох метрів, бар’єр монтують по обидва боки маршу.

Якщо бар’єри або порфучні використовуються в житловому будинку, дитячому садочку, школі, гуртожитку, дитячому будинку і так далі, необхідно, щоб ними було неможливо скотитися вниз. Висота бар’єру зменшується методом збільшення його ширини, але при цьому бар’єр не повинен бути вищим 0,8 м. Характеристики огорож та бар’єрів, як правило, обчислюють за допомогою висоти пікірування. Даний параметр є різницею по висоті між найвищим елементом огородження і нижчим елементом розташованого під ними попереднього рівня.

foto-lestnic-139

У наступній таблиці представлені значення висоти огорож залежно від кута підйому та спуску сходів та висоти пікірування. Останнє значення слід визначати для всіх сходів, отвір яких, що обчислюється між лініями проекції огорож, більше 12 см.

Використовуємо наступну таблицю для обчислення параметрів огорож та бар’єрів, а також їх майданчиків.

Поручні повинні завжди проходити паралельно лінії краю сходів, що знаходяться під огородженнями та бар’єрами, а також смузі пересування. Висота бар’єру, що обчислюється по лінії, перпендикулярній до смуги пересування, залежить і від кута спуску/підйому сходів. Але при цьому, вона не може бути меншою за наступні показники:

  • з висотою пікірування менше 3 м – 0,45 м
  • з висотою пікірування від 3 до 6 м – 0,6 м
  • з висотою пікірування понад 6 м – 0,8 м.
foto-lestnic-73

Незважаючи на крутість сходів, обчислювати висоту бар’єра слід вертикально, від лінії краю сходинки.

Сходи та подіуми різних промислових та господарських будівель нерідко оснащують трирядними огорожами. Для трапів і сходів заввишки понад два метри слід використовувати захисні огородження, крім тих ситуацій, коли вони розташовані всередині будівлі або об’єднають рівні з різницею висот, яка не перевищує 3,6 метра. Проекційний розмір захисного огородження при обчисленні перпендикулярно до лінії щаблів становить від 60 до 65 см, а ширина повинна становити не менше 60 см.

Тепер подивимося, як можна обчислювати розміри сходів із різним кутом нахилу (це відноситься і до сходових майданчиків).

A. Висота огорожі

2022-07-05T18:02:57+00:00